از تابلو وان یکاد برای درمان بیماری ها استفاده نمایید

محله لاتین رمانی از سهیل ادریس نویسنده لبنانی است. این یکی از بهترین صد رمان عرب است. این رمان را می توان در روایت تمدنی گنجاند که رابطه دیالکتیکی شرق و غرب یا شمال و جنوب را به تصویر می کشد، یعنی رمان تمدنی رابطه بین خود و دیگری یا دیدار تمدنی شرق با آداب و رسوم آن را به تصویر می کشد.

ادیان و داده های معنوی و غرب با داده های مادی و علمی و فنی. این رابطه بین خود و دیگری ممکن است یک رابطه مثبت مبتنی بر ارتباط، همزیستی، گفتگو، یکپارچگی، برادری و احترام باشد و این رابطه ممکن است بر اساس تعارض دیالکتیکی، پرخاشگری، نفرت و درگیری باشد.

جالب است بدانید که تابلو وان یکاد در سایز های مختلف و با خط های گوناگون نوشته می شود و به بازار برای فروش عرضه می گردد.

 

محله لاتین یکی از این رمان های متمدن است که مقایسه ای متمدنانه بین شرق و غرب انجام می دهد و همچنین می توان آن را زندگی نامه نویسنده دکتر سهیل ادریس دانست زیرا وقایع رمان با زندگی نامه ویراستار منطبق است.

از نظر هویت علمی، اجتماعی، فرهنگی و ادبی… می توان آن را شرح حال ذهنی مشابه زندگینامه عبدالله العروعی، اوراق و ایام طه حسین و زندگی من از احمد امین دانست… به شرطی که تمرکز بر داده های علمی و فرهنگی و آنچه قهرمان از نظر شواهد علمی و آنچه از کتاب ها خوانده و روابط عاشقانه، فرهنگی و انسانی داشته است.

این رمان تنها رمان تمدنی نیست، بلکه رمان‌های دیگری هم هستند که از قرن نوزدهم با شوک استعمار و روشنفکران و پدیدآورندگان آن پرسش اساسی تمدنی پدید آمده‌اند: چرا غرب پیشروی کرد و شرق عقب ماند؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.