بادام زمینی شمال بهترین غذا برای دام های شما

بادام زمینی شمال و کره بادام زمینی به دلیل محتوای پروتئین گیاهی بالا، ویتامین ها و مواد معدنی، چربی های سالم و راحتی، و البته خوشمزه بودنشان، از مواد اصلی در انباری دوندگان هستند.

با این حال، ممکن است بادام زمینی خام به قالبی به نام آسپرژیلوس فلاووس آلوده شود که یک ماده سرطان‌زای بالقوه به نام آفلاتوکسین تولید می‌کند.

بادام

بر اساس یک بررسی در سال 2004 در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، آفلاتوکسین ها به خوبی به عنوان عامل سرطان کبد، سیستم ایمنی به خطر افتاده، متابولیسم پروتئین مختل و مرگ در حیوانات مزرعه و آزمایشگاه شناخته می شوند.

کبد عضو اصلی آسیب دیده است.

سطح قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی با آفلاتوکسین لازم برای تأثیر بر سلامت انسان تأیید نشده است.

بادام زمینی تنها ماده غذایی حساس به آفلاتوکسین نیست. در ذرت، بادام، پسته، فندق، آجیل برزیلی، گردو و حتی برخی از ادویه ها و گیاهان دارویی شناسایی شده است.

شیر، تخم مرغ، پنیر، ماست و فرآورده های گوشتی نیز در صورت مصرف خوراک دام حاوی آفلاتوکسین می توانند آلوده شوند. پختن یا برشته کردن آجیل مقداری از سم را تجزیه می کند، اما نه همه آن را، زیرا یک ترکیب پایدار است که می تواند در دماهای نسبتاً بالا زنده بماند.

اما قبل از شروع اولین روند رژیم غذایی در سال 2015، “بدون آفلاتوکسین”، خبرهای خوبی وجود دارد.

وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) بر میزان آفلاتوکسین در تولید مواد غذایی نظارت می کند.

غلظت آفلاتوکسین باید کمتر از 20 قسمت در میلیارد باشد تا بی خطر در نظر گرفته شود. هر محصولی با غلظت بالاتر از بین می رود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.