پارچه برزنتنی مخمل را میتوان در لباس کردی سنندج بکار برد

ضخیم تر از پنبه است و الیاف پارچه دارای طول های متغیری است که بیشتر آنها بسیار بلند هستند. پارچه ملحفه ای این به قدرت کمک می کند که به طول عمر کمک می کند. ماندگاری بسیار زیادی دارد.

تولید کتانی کار سختی است، اما الیاف آن بسیار جاذب است و لباس های ساخته شده از کتانی به دلیل خنکی و طراوت استثنایی شان در هوای گرم ارزشمند هستند.

طول الیاف پارچه لباس کردی سنندج که بسیار در سنندج استفاده از این پارچه مرسوم می باشد از حدود 25 تا 150 میلی متر و قطر متوسط 12 تا 16 میکرومتر متغیر است. دو نوع وجود دارد: الیاف بکسل کوتاه تر که برای پارچه های درشت تر استفاده می شود.

الیاف خط بلندتر برای پارچه های ظریف تر الیاف را معمولاً می توان با گره آنها که به انعطاف پذیری و بافت می افزاید، شناسایی کرد.

سطح مقطع الیاف کتان از اشکال چند ضلعی نامنظم تشکیل شده است که به بافت درشت پارچه کمک می کند.

زیبایی پارچه به لطافت و کیفیت آن است و کمتر به پوست می چسبد پارچه مخمل  به سرعت خشک می شود و دوباره خنک می شود.

لباس‌های تابستانی که از کتانی ساخته شده‌اند دارای نفوذپذیری هوای بالایی هستند که باعث می‌شود هوا به راحتی از پارچه عبور کند و به بدن اجازه تنفس می‌دهد.

علاوه بر خنکی و قابلیت جذب بالا، کتان دارای یک ویژگی بسیار مطلوب دیگر است  ویژگی های هدایت حرارتی خوب رسانایی گرمایی به میزان انتقال گرما از طریق پارچه اشاره دارد.

از آنجایی که کتانی به سرعت اجازه خروج گرما را می دهد، خنک کننده را بیشتر بهبود می بخشد. شما میتوانید قیمت پارچه برزنت دیجی کالا که ادعا می شود رسانایی گرمایی کتان پنج برابر پشم و هجده برابر بیشتر از ابریشم است.

 • منابع:
  1. Article on linen fibres/fabric
 • تبلیغات: 
  1. پوست گربه خود را هر روز مسواک بزنید تا سالم بماند
  2. ترفندهای عجیبی که برای میلیاردر شدن غوغا می کند!
  3. النگوهای طلایی ساده برای استفاده روزانه
  4. دلایل موفقیت بانوان ایرانی در فعالیت های خانگی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.