پلاستیک زندگی روزمره را متحول کرده است

پلاستیک زندگی روزمره را متحول کرده است. استفاده در حال افزایش است و احتمالاً تولید سالانه تا سال 2010 از 300 میلیون تن فراتر خواهد رفت.
در این مقاله پایانی به موضوع موضوع پلاستیک فریزر ، محیط زیست و سلامت انسان، ما درک فعلی از مزایا و نگرانی های پیرامون استفاده از پلاستیک را ترکیب می کنیم و به دنبال آن هستیم.
اولویت ها، چالش ها و فرصت های آینده بدیهی است که پلاستیک مزایای اجتماعی زیادی را به همراه دارد و پیشرفت های فناوری و پزشکی آینده را ارائه می دهد.
با این حال، نگرانی‌ها در مورد استفاده و دفع آن‌ها متنوع است و شامل انباشت زباله در محل‌های دفن زباله و زیستگاه‌های طبیعی، مشکلات فیزیکی حیات وحش ناشی از بلع یا درهم‌تنیدگی با پلاستیک، شستشوی مواد شیمیایی از محصولات کاسه پلاستیکی و پتانسیل پلاستیک‌ها برای انتقال مواد شیمیایی به حیات وحش است.
و انسان ها با این حال، شاید مهم‌ترین نگرانی اصلی، که در سراسر این جلد آشکار است، این است که استفاده فعلی ما پایدار نیست. حدود 4 درصد از تولید نفت جهان به عنوان ماده اولیه برای تولید گلدان پلاستیکی نشایی و مقدار مشابهی به عنوان انرژی در این فرآیند استفاده می شود.
با این حال بیش از یک سوم تولید فعلی برای تولید اقلام بسته بندی استفاده می شود که سپس به سرعت دور ریخته می شوند.
با توجه به ذخایر رو به کاهش سوخت‌های فسیلی و ظرفیت محدود برای دفع زباله در محل دفن زباله، این استفاده خطی از هیدروکربن‌ها، از طریق بسته‌بندی و سایر کاربردهای کوتاه مدت بطری پلاستیکی استوانه ای ، به سادگی پایدار نیست.
 • منابع:
  1. Plastics, the environment and human health: current consensus and future trends
 • تبلیغات: 
  1. رونمایی اولین چرخ خیاطی در چین
  2. قاتلی که با یک پتو پیرمردی را خفه کرده است
  3. کشف روشی که سرعت شارژ موبایل شما را به یک دقیقه می رساند!!
  4. استفاده از پارچه در صنعت سد سازی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.